IWOG partnerem organizacyjnym Nocy Muzeów w PAP

banner_700x385_1429008346Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów w Drukarni PAP. To wydarzenie organizowane przez Polską Agencję Prasową pod nazwą „Zadziwiające Technologie” przybliży Was do świata najnowszych technologii światowych oraz tych, z których może być dumny nasz kraj. IWOG jest partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia i jako taki wraz z partnerami: FLOGISTON, IOE WAT, oraz Vigo System, przygotowujemy część stoisk z atrakcjami.

Zapraszamy więc do odwiedzenia nas na Mińskiej 65 a w szczególności stanowisk naszych partnerów, gdzie czekają na Was takie atrakcje:

16372 logo_ioe

 

 

 

 

 

Pokaz techniki termowizyjnej

Naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej oraz specjaliści z firmy VIGO System przedstawią pokazy fizyczne z zastosowaniem najnowszej, polskiej technologii termowizyjnej. Na stanowisku zobaczysz nowinki technologiczne takie jak: detektory służące na marsjańskim łaziku Curiosity oraz polską pomiarową kamerę termowizyjną VIGOcam v60. Na naszym stanowisku również ciekawostki takie jak:

– Możliwości termowizyjnego badania stanu zdrowia.

– Malowanie obrazów w podczerwieni za pomocą ciepłej wody.

– Pokaz nietypowych zastosowań termowizji – prezentacja zdjęć z kamery termowizyjnej.

– Zadziwiające zjawiska termodynamiczne.

– Zabawa z termowizją: śledzenie odcisku dłoni lub stóp na podłodze – wykrywanie obecności włamywacza, ukrywanie się przed okiem kamery termowizyjnej i wiele, wiele innych.

kn-flogiston_08c929Widowiskowe pokazy chemiczne

Koło Naukowe Chemików Politechniki Warszawskiej „FLOGISTON” przygotowało dla was pokazy i interaktywne doświadczenia chemiczne:

Zaprezentowane zostaną pokazy chemiczne oparte na widowiskowych reakcjach chemicznych. Zobaczysz samozapłony, widowiskowe wybuchy i efekty dymne. Zobaczysz jak na skutek reakcji chemicznych substancje nabierają różnorodne zaskakujące barwy a to wszystko ubarwione historią o podróży po świecie.
zdj8Dodatkowo pomiędzy pokazami zapraszamy na część interaktywną. W jej trakcie publiczność będzie miała okazję, chociaż na kilka chwil, stać się prawdziwymi chemikami. Uczestnicy sami będą mogli wykonać np. tekst napisany niewidzialnym atramentem, sprawdzić odczyn pH różnych substancji, zarówno tych chemicznych jak i substancji, z którymi mamy do czynienia na co dzień (cola, mleko, woda, proszek do prania i inne). Ochotnicy wykonujący doświadczenia będą mogli ponadto przeprowadzić analizę kationowo-anionową wykorzystując w tym celu liczne reakcje barwne. Oczywiście nad wszystkimi wykonywanymi doświadczeniami będą czuwać członkowie koła, którzy będą dokładnie tłumaczyli na czym polega dane doświadczenie i jak je wykonać.
Zarówno pierwsza jak i druga część jest kierowana do widzów i uczestników w każdym wieku. Tak dorosły jak i przedszkolak z pewnością zainteresują się naszymi pokazami czy samodzielnym wykonaniem doświadczeń.
Dowiedz się o innych atrakcjach i daj znać, że weźmiesz udział w wydarzeniu na facebook:

W imieniu zespołu IWOG, zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *