Stoisko „Zasmakuj wiedzy” – Dni Legionowa 2015

We współpracy z Instytutem Wolności Gospodarczej grupa społeczników z Legionowa i okolic postanowiła rozpropagować idee wolnościowe wśród mieszkańców swojego powiatu. W miasteczku namiotów organizowanych corocznie Dni Legionowa pojawiło się stoisko „Zasmakuj wiedzy”. Parafrazując polskie przysłowie, naszym celem było dotarcie przez żołądek do… rozumów naszych bliższych i dalszych sąsiadów.

 

Dla dzieci przygotowaliśmy edukacyjną zabawę z Potworem Podatkusiem. Maluchy po otrzymaniu garści cukierków, traciły większość z nich na rzecz podatków – karmiły swoimi smakołykami głodnego Podatkusia, ucząc się w ten sposób, na czym polega system podatkowy. Na dorosłych czekał Minitestu Ekonomicznego w formie pytań ABCD. Tych, którzy rozwiązali go pomyślnie, częstowaliśmy pysznymi pierniczkami domowej roboty. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak nasza specjalna wata cukrowa zatytułowana jako „Wata bez VAT”. Sprzedawaliśmy ją w niskiej cenie, zbliżonej do tej, którą naszym zdaniem miałby ten produkt w wolnej gospodarczo Polsce.

20150620_184346

Ponadto przy stoisku IWOG-u rozprowadzany był pierwszy numer czasopisma „Folwark” opisującego społeczno-gospodarcze życie powiatu legionowskiego. Uczestnicy Dni Legionowa z zainteresowaniem przysiadali na stojących nieopodal ławkach i zaczytywali się w treści naszych artykułów.11650853_959127987451460_521432170_n

Mamy nadzieje, że idee i rozwiązania sprzyjające kształtowaniu wolnego, obywatelskiego społeczeństwa od tego dnia będą kojarzyć się Legionowianom dzięki wsparciu Instytutu Wolności Obywatelskiej i Gospdarczej bardzo… „smacznie”.

 

Magdalena Piwnikiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *