szczęśliwi którzy szukają prawdy

Podręcznik do religii – Szczęśliwi, którzy szukają prawdy

Skonfrontowanie się z prawdą absolutną jest momentami bardzo trudne, jeśli jednak uczniowie zostaną do tego przygotowani w odpowiedni sposób, przyjdzie im to zdecydowanie łatwiej. Podręcznik “Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”, którego autorzy to ks. Mielnicki oraz E. Kondrak jest świetną alternatywą dla innych podręczników do religii dostępnych na rynku. Dzięki niemu zapoznanie się z życiem katolika i tym, co powinien on wiedzieć, jest znacznie łatwiejsze.

Jak skonstruowany jest podręcznik?

Wygodne obcowanie z wiedzą jest kluczowe w jej prostszym pozyskiwaniu. Opisywany podręcznik został stworzony w taki sposób, aby w kreatywny sposób wspomóc ucznia w poznawaniu Pisma Świętego. Każdy z rozdziałów składa się z kilku kluczowych elementów:

– fragment Pisma Świętego, który definiuje tematykę lekcji,

– interesująca narracja do wybranego fragmentu z Pisma Świętego wraz z obszernym opisem wyjaśniającym poszczególne jego części,

– tekst nakłaniający do modlitwy, sformułowany w taki sposób, aby samo jego przeczytanie pomogło w motywacji do modlitwy,

– tekst motywujący do śpiewu, często przedstawiony w formie tekstu religijnej piosenki,

– fragment służący do pobudzenia szarych komórek, który ma silnie zainteresować ucznia,

– krótka informacja warta zapamiętania po lekcji,

– zadanie do wykonania w ramach spotkania w szkole lub po nim,

– ciekawy quiz utrwalający wiedzę,

– zwięzłe, treściwe podsumowanie jednostki lekcyjnej.

Dzięki temu, że rozdziały są stworzone w tak jasny sposób, łatwiej jest się w nich odnaleźć i kontynuować lekcje. W książce zostało przewidzianych ż 60 jednostek lekcyjnych.

Dlaczego warto zakupić ten podręcznik?

W książce tej wiedza na temat katolicyzmu i Słowa Bożego jest zaprezentowana w nadzwyczajnie jasny sposób. Dzięki stałej strukturze przystosowanie się do przyswojenia kolejnych tematów nie jest problematyczne. Kolejne lekcje przychodzą prościej, a świadomość, że jest to jedna z kilku książek serii, sprawia, że nauka religii jest jeszcze przyjemniejsza.